Evropské i americké výnosy rostou. Dolar proti euru sílí zpět k hranici 1,1300 EURUSD. Měny regionu včera vinou rizikově averzní nálady oslabily. Koruna se krátce posunula nad 24,60 za euro, dnes ráno se obchoduje pod touto hranicí.

Rohlik.cz významně rozšiřuje síť doručovacích boxů. Rohlik Pointy postaví na nádražích i poštách

Zdroj: Rohlik.cz

Největší český online supermarket Rohlik.cz rozšiřuje svou síť samoobslužných výdejních boxů. Vychází tak vstříc poptávce zákazníků, kteří si žádají čím dál větší flexibilitu při doručování a vyzvedávání svých nákupů. Rohlik Pointy e-shop s potravinami nově umístí také na vlaková nádraží nebo pobočky České pošty. Celkově tak Rohlík počet venkovních samoobslužných boxů zdvojnásobí – ke stávajícím 23 Rohlik Pointům přidá do konce února příštího roku dalších 22 po celém Česku. 

„Využitím nových Rohlik Pointů dokážeme velmi rychle rozšířit dostupnost nákupů z Rohlíku. Flexibilita vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma, to je něco, co naši zákazníci u Rohlik Pointů nejvíce oceňují. A právě rozšířením samoobslužných boxů na vlaková nádraží a pošty chceme flexibilitu ještě posunout na novou úroveň, a umožnit tak zákazníkům vyzvednutí nákupu například cestou z práce. Nebo kdykoliv, když chtějí nakoupit u nás na Rohlíku, ale nehodí se jim být v konkrétní čas na své adrese,” komentuje CEO Rohlik.cz Olin Novák.

Zdroj: Rohlik.cz
Zdroj: Rohlik.cz

Venkovní samoobslužné výdejní boxy Rohlík využívá od podzimu 2020. Celkově jich je momentálně v provozu 23 a jen za poslední měsíc jich online supermarket spustil 7. Čtyři z nich na čerpacích stanicích MOL v Praze, další na pražském Hlavním nádraží. Jeden z čerstvě spuštěných Rohlik Pointů funguje u stanice metra Střížkov. Samoobslužný box Rohlík také nedávno umístil do areálu nemocnice v pražském Motole – chce tak pomoci příbuzným pacientů, kteří chtějí objednat nákup pro své nejbližší. Stačí naklikat oblíbené potraviny a Rohlík je přiveze do Rohlik Pointu, který stojí přímo u budovy nemocnice. Dalšími novými místy, kde budou Rohlik Pointy spuštěny během pár dnů, jsou Svitavy a Mohelnice.

Mimo venkovní Rohlik Pointy má společnost v provozu také 35 samoobslužných boxů určených pro vnitřní prostory. Pro doručování nákupů využívá také 31 AlzaBoxů. Všechny Rohlik Pointy jsou speciálně uzpůsobené tak, aby v nich potraviny vydržely čerstvé, chlazené i mražené až do doby, než si je zákazník vyzvedne. To samé platí i pro schránky AlzaBoxů, určené pro doručování objednávek z Rohlíku. Jen s tím rozdílem, že v nich jsou umístěné coolboxy, které dokážou udržet potraviny dostatečně vychlazené až 4 hodiny.

Domů nebo do boxu 

Na Rohlik.cz zákazníci momentálně před Vánocemi najdou více než 18 000 položek sortimentu od prověřených dodavatelů. E-shop navíc neustále rozšiřuje nabídku svých privátních značek, které se vyznačují skvělou cenou i stálou kvalitou. Na Rohlíku lidé nakoupí na pár kliknutí a už do 90 minut mohou mít nákup u sebe. Výdejní chlazený box Rohlik Point je alternativou pro doručení nákupu domů. Zákazník nemusí být v konkrétní čas na doručovací adrese, pokud si zvolí doručení do Rohlik Pointu, nákup si vyzvedne dle svých časových možností v rozmezí několika hodin. Rohlik.cz má aktuálně 58 Rohlik Pointů. 28 je jich neveřejných a umístěných především ve firmách a office parcích.

O společnosti Rohlik.cz 

Cílem největšího tuzemského online supermarketu Rohlik.cz je nabídnout co nejjednodušší a nejrychlejší cestu ke každodenním nákupům a kvalitním potravinám. Tomu přizpůsobuje veškeré služby, technologický vývoj i automatizaci skladů. Na přehledném webu mohou zákazníci vybírat z široké nabídky a Rohlik.cz jim k tomu přinese i špičkové služby v podobě přesného a rychlého dodání (v Praze a Brně do 90 minut), vynesení nákupu do patra nebo zákaznickou podporu 7 dní v týdnu. Rohlik.cz navíc dělá všechno pro to, aby měli zákazníci na stole to nejlepší, co se v Česku vyrobí. Nabízí také vlastní značky – první z nich byla BEZ KOMPROMISU, letos také přidal uhlíkově neutrální značku Miil, farmářské MASO!, ryby Fjoru, uzeniny Dacello nebo hygienické papírové potřeby Moddia. Díky službě Čerstvě sklizeno má zákazník čerstvé ovoce a zeleninu přímo z pole už za 6 hodin doma na stole. Služba Rohlík Chef pak nabízí nákup přímo podle online receptu, takže zákazník nemusí přemýšlet o tom, co všechno je k vaření potřeba. Věrné zákazníky si navíc Rohlik.cz hýčká a připravil pro ně speciální klub Rohlík PREMIUM, pro rodiny klub Rohlíček a pro seniory Klub bez bariér. Za Rohlik.cz stojí Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DameJidlo.cz. Mateřská Rohlik Group expanduje na zahraniční trhy, funguje v Maďarsku, Rakousku a Německu. V roce 2022 bude pod značkou Sezamo expandovat do Itálie, Rumunska a Španělska.

 

Newsletter