Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Rohlik.cz zavádí osobní odběr nákupů; domluvil se se Sklizeno a My Food

Český online supermarket Rohlik.cz v současnosti testuje nový model doručování objednávek. Jeho zákazníci v Praze a Brně si mohou své nákupy vyzvedávat i osobně v síti prodejen Sklizeno a My Food. Novinka je už v plném provozu, do 5. ledna 2018 ale bude probíhat v pilotním režimu.

„Chtěli jsme vyjít vstříc přání dalších zákazníků a rozhodli jsme se otestovat možnost osobního odběru nákupů v kamenných výdejnách. Přišlo nám množství nadšených ohlasů, takže je pravděpodobné, že tuto možnost doručování zavedeme nastálo,“ řekl Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz.

Vyzvednutí nákupů je možné už nyní na šesti místech v Praze a na pěti místech v Brně. Doprava na zvolené výdejní místo stojí 39 Kč. Nákup pak může na zákazníka počkat i několik hodin. Objednaný nákup lze také zrušit, nejpozději však tři hodiny před začátkem časového intervalu pro vyzvednutí.

V poslední době se u Rohlik.cz jedná o druhou novinku v možnostech doručování nákupů. Nedávno zavedl také doručování do tzv. Chlebníků, speciálních termoizolačních boxů, ve kterých mohou jeho kurýři zanechat objednávku i v nepřítomnosti zákazníka.

Newsletter