RoklenFx: Poklidný začátek týdne bez větších pohybů

Začátek týdne se nesl až v pozoruhodně poklidném duchu. Důvodem byla absence důležitých makroekonomických událostí nejen v České republice, ale i ve světě. 

Eurokoruna se v návaznosti na to po celou dobu držela u úrovně 27,024 EURCZK. V případě dolarkoruny se měnový pár pohyboval po celý den v rozmezí 24,41 až 24,48 USDCZK, přičemž svého vrcholu dosáhl okolo poledne. Momentálně se nachází na úrovni 24,42 korun za americký dolar.

Eurodolar se rovněž spokojeně pohyboval v poměrně úzkém rozpětí 1,104 až 1,107 EURUSD. Z letargie ho vytrhl až NAHB index trhu bydlení, jenž vykázal nižší hodnotu 59 bodů oproti očekávání i minulé hodnotě na úrovni 60 bodů. Dolar v návaznosti na tuto událost oslabil až lehce nad horní hranici dnešního úzkého rozpětí pohybu eurodolaru 1,107 dolaru za euro. Nyní se nachází na 1,106 EURUSD. Jak již bylo psáno výše, z české ekonomiky jsme se nedočkali žádných dat a stejně tak tomu bylo i v případě zemí používající euro.

Zítra bude kalendář událostí přece jen o něco veselejší, jelikož se dočkáme německého ZEW průzkumu současné situace i ekonomického sentimentu, jenž by měl být reportován i pro eurozónu. Později přijdou také informace týkající se zahájených staveb v USA.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter