Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Ropná společnost ExxonMobil slaví 15 let v České republice

Ropná společnost ExxonMobil slaví 15 let v České republice. Pražská kancelář se od svého založení rozrostla na 1 200 zaměstnanců a její zaměstnanci se podílí nejen na aktivitách přímo spojených s obchodem s petrochemickými produkty, ale také zajišťují finanční služby, logistiku, technickou podporu, interní audit či nákup materiálu a služeb potřebných pro fungování společnosti v Evropě, Africe i na Blízkém východě. Pražské Business Support Center bylo založeno v březnu roku 2004 a jeho tým nyní čítá 85 různých národností a hovoří 27 jazyky.

Největší oddělení pobočky Fuels & Lubricants podporuje obchodní aktivity ve více než padesáti zemích ve 13 jazycích, na starosti má aktivity spojené s prodejem i distribucí paliv a maziv pro zákazníky v mnoha různých oblastech včetně letectví, lodní přepravy či automobilového průmyslu. Dodává také produkty pro průmyslové zákazníky, jako jsou například ocelárny či elektrárny. „Co se týče mezinárodního přesahu, za zmínku stojí i divize Chemicals, kde naše aktivity mají dopad na zákazníky v téměř stovce zemí,“ vysvětluje Rainer Bogner, ředitel pobočky.

Za patnáct let existence se pobočka rozrostla nejen co do počtu zaměstnanců, ale také v měřítku různých aktivit a jejich zvyšující se významnosti pro celosvětové aktivity společnosti ExxonMobil. „Například Treasurer’s je tým, který se stará nejen o podporu obchodních aktivit (většina celosvětového objemu úvěrových limitů je pro jednotlivé zákazníky rozhodována v Praze), ale také o aktivity Treasury zajištující potřebnou likviditu korporace v regionu Evropy, Afriky a Středního východu. Stejný tým se také podílí na různých projektech včetně restrukturalizací a akvizic a je ukázkou toho, že se pražská pobočka stala nepostradatelnou součástí skupiny ExxonMobil,“ dodává pan Bogner.

85 národností na jedné adrese

K dnešnímu dni má pražský tým ExxonMobil více než 1 200 zaměstnanců 85 národností, Češi tu tvoří 43 procent. Druhou nejpočetnější skupinou jsou Italové, následně Slováci. V pražské pobočce zaměstnanci denně využijí až 27 různých jazyků. Firma se snaží své unikátní mnohonárodnostní pracovní prostředí podporovat různými iniciativami, za nimiž mnohdy stojí samotní zaměstnanci.

Díky vstřícné a otevřené firemní kultuře je pražský ExxonMobil vyhledávaným zaměstnavatelem nejen mezi Čechy, ale také ve velké míře mezi cizinci. „Česko má v rámci Evropy strategickou centrální polohu. Praha je oblíbenou destinací mnoha cizinců a rádi se sem za prací stěhují. Ve městě si chválí bezproblémovou městskou hromadnou dopravu, krásnou architekturu a v neposlední řadě také kulturní vyžití,“ říká Rainer Bogner, který sám pochází z Rakouska.

Intenzivní podpora směřuje i rodičům, kterých se po rodičovské dovolené do pracovního procesu vrací 98 %. Jako první v Česku si pobočka zřídila i registrovanou firemní školku. „Zaměstnanci u nás mohou využít zkrácených úvazků, flexibilní pracovní dobu nebo finanční příspěvek na péči o dítě,“ přibližuje firemní politiku Silvia Čebeková, která ve firmě pracuje v unikátní roli Rodinného průvodce.

Snahy společnosti o uplatňování rovných příležitostí a slaďování rodinného a pracovního života ocenila v loňském roce i organizace Síť pro rodinu. ExxonMobil od ní získal prestižní ocenění „Společnost přátelská rodině“.

Podobných center má ExxonMobil po celé světě jen osm, nejbližší sídlí v Budapešti s více než 1 600 zaměstnanci. Stará se zejména o IT podporu, finance nebo zákaznický servis.

O ExxonMobil
ExxonMobil je největší veřejně obchodovaná ropná a plynárenská společnost. Využívá technologie a inovace, které pomáhají uspokojit rostoucí energetické potřeby světa. Společnost ExxonMobil vlastní nejdůležitější zdroje, největší rafinerie a je také největším obchodníkem s ropnými produkty. Chemická společnost ExxonMobil je jednou z největších na světě. V Praze sídlí ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., klíčové centrum pro obchod, logistiku i péči o zákazníky. Ve dvou budovách na pražské Floře pracuje 1 200 lidí – 80 národností, kteří obsluhují 150 zemí a hovoří 27 jazyky. Další informace naleznete na adrese www.exxonmobil.com nebo následujte na Twitteru www.twitter.com/exxonmobil.

Newsletter