Revize HDP ČR za 4Q 2020 ukázala mezikvartální i meziroční zlepšení. Koruna díky nad očekávání lepším číslům posílila pod 26,20 za euro. Dolar umazává část zisků v dolarovém indexu i proti euru. Polský zlotý a maďarský forint smazávají předchozí ztráty.

Rozpočtový výbor dnes posoudí návrhy na přesuny peněz v rozpočtu

Poslanci z rozpočtového výboru dnes opět zasednou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Projednají usnesení sněmovních výborů k jednotlivým kapitolám rozpočtu a vydají k nim své doporučení. Některé výbory navrhly schválit předložené kapitoly beze změny, jiné naopak chtějí přesouvat peníze. Loni takto rozpočtový výbor doporučil přesun asi dvou miliard korun určených převážně na kulturu nebo podporu sportu.

Návrh na podporu hudebních festivalů se objevil i letos. Přišel s nimi výbor pro kulturu a vzdělání a na sedm významných hudebních festivalů, mezi nimiž je třeba Pražské jaro, chce vyčlenit v rozpočtu ministerstva kultury celkem 45 milionů korun. Výbor pro obranu zase chce zvýšit rozpočet ministerstva obrany na příští rok o 2,28 miliardy korun. Peníze by měly jít na velké investice.

Do rozpočtového výboru dorazilo i několik žádostí o dotace z rozpočtu. Jeho předseda Václav Votava (ČSSD) ale nepředpokládá, že by je poslanci podpořili.

Newsletter