RRTV by se dnes mohla zabývat ovlivňováním zpráv Primy

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by se dnes na svém zasedání mohla mimo jiné zabývat podezřením z ovlivňování zpravodajství o migraci v televizi Prima. Minulý týden to uvedl předseda rady Ivan Krejčí.

Server HlídacíPes.org minulé pondělí napsal, že vedení Primy minulý rok nařídilo redaktorům zpravodajství, aby téma uprchlíků prezentovali jako hrozbu, problém a krizi. Představenstvo Primy se kvůli tomu rozhodlo požádat tři respektované experty, aby provedli ohodnocení nezávislosti práce jejích redaktorů při pokrytí uprchlické krize od září roku 2015.

Krejčí již minulý týden pro Radiožurnál uvedl, že je třeba rozlišovat, co si říkají v soukromé firmě na poradě, a co se poté objeví ve vysílání. Poslední analýza zpravodajství Primy podle něj porušení zákona neodhalila, nyní probíhá další, která bude hotová letos na podzim.

Podezřením z ovlivňování zpravodajství o migraci v televizi Prima by se mohl tento týden zabývat i sněmovní volební výbor. Jeho předseda Martin Komárek (ANO) ČTK řekl, že bude chtít znát stanovisko Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, jejíž členové se zasedání zúčastní.

Newsletter