Rusko odmítá obvinění z hackerských útoků a maření voleb v USA

Ruské ministerstvo zahraničí dnes důrazně odmítlo obvinění z hackerských útoků a ze snahy ovlivnit prezidentské volby v USA, která v pátek vznesla vláda Spojených států. Náměstek ministra Sergej Rjabkov v prohlášení zveřejněném na ministerském webu uvedl, že jde o nepodložené tvrzení a „politickou objednávku“ s cílem vyvolat „bezprecedentní protiruskou hysterii“.

Rjabkov tvrdí, že páteční obvinění vznesená americkými vládními činiteli jsou naprosto nepodložená. „Podložení takových závažných obvinění důkazy naprosto chybí,“ zdůrazňuje. Podle něj se buď americká vláda důkazy vůbec nezabývá, anebo je vymýšlejí ti, kdo „nyní ve Washingtonu realizují zjevnou politickou objednávku a intenzivně pokračují v bezprecedentní protiruské hysterii“.

„Toto bičování emocí ohledně ‚ruských hackerů‘ je využíváno v americké volební kampani a současná americká vláda se zapojením do tohoto boje neštítí používat podlé triky,“ napsal náměstek ministra zahraničí.

Zároveň zopakoval nabídku, kterou Moskva učinila Washingtonu už loni, ke konzultacím ohledně společného boje proti kybernetické kriminalitě.

Newsletter