Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Růst cen benzínu na nafty u čerpacích stanic polevuje

Ceny pohonných hmot v České republice v uplynulém týdnu opět stouply. Růst ale oproti předchozímu týdnu o polovinu zpomalil. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o sedm haléřů na 32,70 koruny za litr a nafta o pět haléřů na 32,30 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Pohonné hmoty v Česku po výrazném loňském poklesu cen od letošního února vytrvale zdražují. V současnosti se ale nárůst výrazně zbrzdil. V dubnu ještě ceny rostly týdně o desítky haléřů, v první polovině května již jen o částky kolem deseti haléřů a nyní o jednotky haléřů. Ceny stále zůstávají hluboko pod loňskými rekordy, kdy se vyšplhaly až ke 37 korunám.

Nejdražší je benzin pořád v Jihomoravském kraji, kde přijde v průměru na 33,19 koruny za litr. Na druhém místě je Plzeňský kraj s cenou 33,16 koruny a na třetím Praha s cenou 33,03 koruny. Ve všech ostatních krajích se cena benzinu drží pod hranicí 33 korun. Nejlevnější je Natural 95 opět v Královéhradeckém kraji, kde stojí 32,40 koruny.

Nafta je stále nejdražší v Praze, kde ji řidiči v průměru koupí za 32,85 koruny. Na rozdíl od benzinu se nafta v některých regionech dostala i pod 32 koruny. Nejvýhodněji koupí naftu motoristé v Královéhradeckém kraji, kde stojí litr průměrně 31,88 koruny.

Newsletter