Růžička skončil ve finále Světové série v pokeru pátý, má 48 mil. Kč

Český pokerový hráč Vojtěch Růžička skončil v nejprestižnějším pokerovém turnaji WSOP na pátém místě. V pondělním předposledním finálovém kole mu nevyšla zvolená strategie a do dnešního závěrečného klání nejlepší trojice nepostoupil. Z Las Vegas si odváží 1,9 milionu dolarů (téměř 48 milionů korun). S velkým náskokem postoupil z prvního místa Qui Nguyen.

Růžička byl teprve druhým Čechem v historii, který se do Světové série v pokeru (WSOP) probojoval. Do předposledního kola, jež začalo v Las Vegas v pondělí večer (dnes nad ránem SEČ), vstupoval ze třetí příčky. V jedné z her mu však nevyšel pokus o blafování a nezbyl mu dostatek žetonů na další hru.

„Tak tohle opravdu mrzí. Ačkoli, jsem si celkem jistý, že jsem zvolil správnou taktiku. Užil jsem si tu báječnou zkušenost,“ uvedl na svém twitteru.

Do závěrečného souboje postoupila trojice Američanů, se suverénně prvním Qui Nguyenem ještě Cliff Josephy a Gordon Vajo. Na vítěze, který na světovém pokerovém trůnu vystřídá Joea McKeehena, čeká osm milionů dolarů (asi 197,6 milionů korun) a vysoce ceněný šampionský náramek. Druhý hráč získá 4,66 milionu dolarů.

Letošní WSOP začala 9. července a zapojilo se do ní 6737 hráčů ze 79 zemí, počet účastníků tak byl pátý nejvyšší v historii.

Newsletter