Dolar pozvolna smazal ranní zisky v dolarovém indexu i proti euru, kde se opět dostáváme nad 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně sílí s výjimkou koruny, která se drží těsně pod 26,10 za euro.

Rychlý růst registrací nových osobních automobilů narazil na své meze

Rychlý růst registrací nových osobních automobilů narazil na své meze, což bylo vidět ve zpomalování růstu prakticky ve všech měsících roku 2017. Pro rok 2018 očekáváme nižší úroveň růstu v rozmezí 3 až 8 % a spíše u dolní hranice. Uvedl to Vojtěch Opleštil, člen automobilové expertní skupiny PwC.

Dodal, že pro firmy představují určité riziko rostoucí úrokové sazby, posilující koruna i minimální nezaměstnanost a rostoucí mzdy. I tak bude ale tento rok ekonomicky pozitivní.

Vývoj ve světové ekonomice a zejména na exportních trzích ČR je velmi pozitivní. Hrubý domácí produkt ČR neobyčejně roste a překonal očekávání analytiků a i do roku 2018 se bude vyvíjet pozitivně. Důležité je, že se dobře vyvíjejí všechny jeho složky (spotřeba domácností, firemní investice, export i vládní výdaje), a tak nejsme závislí pouze na jednom faktoru, uvedl Opleštil. 

Newsletter