S Mládkem odletí na podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu 17 firem

S ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD) odletí dnes odpoledne na podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu zástupci 17 českých firem. Mise se zúčastní především firmy z oboru energetiky, ale i stavebnictví, strojírenství, chemického průmyslu, dopravy, zemědělství a farmacie. ČTK to sdělilo ministerstvo průmyslu.

Akce se účastní například společnosti Jihostroj, Mach drůbež, Škoda Praha či Královopolská. Misi organizuje Komora pro hospodářské styky se Společenstvím nezávislých států (Komora SNS).

V rámci návštěvy proběhne česko-ázerbájdžánské obchodní fórum. Ministr Mládek se má setkat se svým ázerbájdžánským protějškem, náměstkem ministra energetiky, ministrem financí či viceprezidentem státní ropné společnosti SOCAR.

Jednání se mají týkat nových i realizovaných infrastrukturních projektů a plánů Ázerbájdžánu na obnovu výrobní základny ve snaze diverzifikovat ekonomiku poškozenou klesajícími cenami ropy a krizí v regionu.

Český vývoz do Ázerbájdžánu loni za prvních 11 měsíců klesl o osm procent na 2,5 miliardy korun. Hodnota dovozu, zejména paliv, klesla o 59 procent na 9,9 miliardy korun.

Newsletter