Samsung útočí dvěma novými smartphony s velkým displejem

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung dnes představil dva nové chytré telefony s velkými displeji. Společnost se podle agentury AP snaží získat zpět část svého podílu na trhu, kterou mu sebral americký konkurent Apple poté, co loni přišel s většími iPhony.

V USA a v Kanadě se oba nové telefony Galaxy Note 5 a S6 Edge Plus začnou prodávat 21. srpna. To je změna oproti dosavadní strategii, ve které se telefony Note objevovaly na trhu až po podzimní premiéře nových přístrojů od Applu.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Ve druhém čtvrtletí, kdy uvedl na trh kriticky hodnocené modely S6, jeho podíl ale klesl, napsala agentura Reuters. Podle analytika společnosti IDC Ramona Llamase potřebuje Samsung sebrat Applu vítr z plachet, jinak riskuje, že v pozornosti upírané na iPhony nebudou jeho produkty tolik vidět.

Obě novinky od Samsungu využívají operační systém Android a mají displej s úhlopříčkou 5,7 palce, kterou měla již loňská Note 4. Jsou ale lehčí a tenčí. Mimo jiné budou podporovat službu mobilních plateb Samsung Pay, kterou Samsung za týden ve čtvrtek spustí na domácím trhu v Jižní Koreji.

Ve Spojených státech tato služba zahájí provoz 28. září. K dispozici by časem měla být také v Británii, Španělsku a Číně, konkrétní časové údaje ale firma podle agentury Reuters v tomto ohledu neuvedla.

Newsletter