Sanders se podle The New York Times chystá podpořit Clintonovou

Bernie Sanders v úterý v americkém státě New Hampshire oficiálně podpoří svou demokratickou rivalku Hillary Clintonovou v jejím tažení do Bílého domu. Dnes to s odvoláním na zdroje v Demokratické straně napsal list The New York Times. Sanders dosud pouze řekl, že stranickou prezidentskou nominaci zřejmě nezíská, takže bude v listopadových prezidentských volbách hlasovat pro někdejší první dámu a bývalou ministryni zahraničí Clintonovou. Ta se podle všeho utká s republikánským sokem Donaldem Trumpem.

Volební štáb Clintonové již dříve bez podrobností na úterý ohlásil cestu pravděpodobné demokratické kandidátky do New Hampshire. Podle The New York Times se vedoucí kampaní obou demokratů dohodli, že je nutné, aby se Clintonová se Sandersem spojili a pokročili v otázce politických priorit.

Sanders v minulosti opakovaně prohlásil, že Clintonová nemá jeho podporu zdaleka jistou a že bude záviset především na tom, jaký volební program nabídne. Rovněž ale řekl, že udělá vše, aby Clintonové pomohl porazit Trumpa.

I přes dosavadní prohlášení ovšem Sanders zatím z kampaně neodstoupil a chce v závěru tohoto měsíce vystoupit na stranickém nominačním sjezdu. Ten oficiálně rozhodne o kandidátovi strany. Již nyní je ale jisté, že Clintonová má dostatečnou podporu, aby nominaci získala.

Newsletter