Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu po ranním oslabení odmazávají ztráty. Koruna se jako jediná zatím vrátila do ziskového teritoria v rámci dnešního obchodního dne. Zlotý a forint stále lehce ztrácí.

Saxo Bank a Nasdaq se spojily

Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, a společnost Nasdaq, přední světový poskytovatel informací o obchodování, clearingu, burzovních technologiích, kotacích, a veřejných službách dnes oznámily spolupráci při představení nového portfolia pro digitální investice v rámci služby SaxoSelect. To je založené na průzkumu Nasdaq Dorsey Wright.

Nové portfolio nazvané Nasdaq DW Global Momentum nabízí jednoduchý a levný způsob jak investovat do portfolia zahrnujícího 30-40 kvalitních akcií na základě jejich „relativní síly“ v pořadí určeném analýzou Nasdaq Dorsey Wright (DW). Ta nabízí investiční výzkum, nástroje a řešení pomáhající investorům při orientaci ve složitém investičním prostředí. Portfolio se zaměřuje na akcie rozvinutých a rozvíjejících se trhů s výjimkou USA.

SaxoSelect je plně digitální a automatizovaná obchodní a investiční služba, která klientům Saxo Bank umožňuje investovat do předem vybraných portfolií. Nové portfolio Nasdaq doplňuje řadu více než 28 portfolií, včetně portfolia založeného na expertíze společností Morningstar a BlackRock.

Díky službě SaxoSelect mohou klienti dosáhnout plného zviditelnění všech akcií ve svém portfoliu a budou vlastnit akcie vybrané Nasdaq. Pozice jsou sledovány v reálném čase v naprosto transparentním investičním prostředí přímo prostřednictvím platformy SaxoTraderGO. Portfolio je automaticky vyrovnáváno v souladu s průzkumy Nasdaq.

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais k tomu uvedl: „Z partnerství se společností Nasdaq jsme nadšení a jsme rádi, že můžeme našim klientům zprostředkovat respektovaný průzkum Nasdaq Dorsey Wright. Propojením naší jedinečné technologie se zkušenostmi společnosti Nasdaq v oblasti řízení investic dokážeme vytvořit silnou alternativu pro tradičnější způsoby řízení aktiv, a to za velmi konkurenční cenu. Jsme hrdí, že můžeme výzkum a metodiku společnosti Nasdaq využít pro reálné investiční příležitosti. Naše nabídka SaxoSelect je podpořena vírou, že technologie výrazně mění odvětví řízení aktiv. Přístup k technologiím, požadavek na transparentnost a zaměření na výkon změní způsob, jakým každý člověk pohlíží na své úspory. Spolupráce se společností Nasdaq navíc podtrhuje sílu našeho modelu obchodního zprostředkovatele: pro naše klienty vybíráme ty nejlepší produkty a služby od těch nejlepších zprostředkovatelů.“

Jay Gragnani, vedoucí výzkumu a klientů v Nasdaq Dorsey Wright dodává: „Investiční prostředí se díky vývoji technologií neustále mění, a to firmám pomáhá rozšiřovat jejich působnost díky tomu, že mohou kombinovat doplňující se silné stránky jednotlivých účastníků. Naše spolupráce se Saxo Bank znamená, že naše investiční strategie dokáže představit úspornou a transparentní nabídku portfolia, která bude zajímavá pro celou řadu investorů, a přinese větší transparentnost a snazší přístup na trhy.“

Portfolio se zaměřuje na vysoký růst, nákup „momentum“ akcií pomocí metodiky „relativní síly“ průzkumu Nasdaq Dorsey Wright. Současný investiční proces je léty zdokonalený a průzkum Nasdaq Dorsey Wright tento přístup úspěšně používá od března 2006. Od té doby výrazně překonal svůj standard v hrubých i čistých výsledcích (podle Mezinárodních standardů investiční výkonnosti – GIPS) a představuje velmi atraktivní profil rizika k návratnosti. Více informací o výkonu a nabídce jako takové najdete na internetových stránkách Saxo Bank: https://www.home.saxo/investor/managed-stock-portfolios.

Zpočátku bude portfolio Nasdaq DW Global Momentum dostupné pro firemní klienty a klienty služby SaxoSelect v Dánsku, Velké Británii a Singapuru. Roční sazba portfolia je 0,75 %.

Newsletter