Saxo Bank a Nasdaq se spojily

Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, a společnost Nasdaq, přední světový poskytovatel informací o obchodování, clearingu, burzovních technologiích, kotacích, a veřejných službách dnes oznámily spolupráci při představení nového portfolia pro digitální investice v rámci služby SaxoSelect. To je založené na průzkumu Nasdaq Dorsey Wright.

Nové portfolio nazvané Nasdaq DW Global Momentum nabízí jednoduchý a levný způsob jak investovat do portfolia zahrnujícího 30-40 kvalitních akcií na základě jejich „relativní síly“ v pořadí určeném analýzou Nasdaq Dorsey Wright (DW). Ta nabízí investiční výzkum, nástroje a řešení pomáhající investorům při orientaci ve složitém investičním prostředí. Portfolio se zaměřuje na akcie rozvinutých a rozvíjejících se trhů s výjimkou USA.

SaxoSelect je plně digitální a automatizovaná obchodní a investiční služba, která klientům Saxo Bank umožňuje investovat do předem vybraných portfolií. Nové portfolio Nasdaq doplňuje řadu více než 28 portfolií, včetně portfolia založeného na expertíze společností Morningstar a BlackRock.

Díky službě SaxoSelect mohou klienti dosáhnout plného zviditelnění všech akcií ve svém portfoliu a budou vlastnit akcie vybrané Nasdaq. Pozice jsou sledovány v reálném čase v naprosto transparentním investičním prostředí přímo prostřednictvím platformy SaxoTraderGO. Portfolio je automaticky vyrovnáváno v souladu s průzkumy Nasdaq.

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais k tomu uvedl: „Z partnerství se společností Nasdaq jsme nadšení a jsme rádi, že můžeme našim klientům zprostředkovat respektovaný průzkum Nasdaq Dorsey Wright. Propojením naší jedinečné technologie se zkušenostmi společnosti Nasdaq v oblasti řízení investic dokážeme vytvořit silnou alternativu pro tradičnější způsoby řízení aktiv, a to za velmi konkurenční cenu. Jsme hrdí, že můžeme výzkum a metodiku společnosti Nasdaq využít pro reálné investiční příležitosti. Naše nabídka SaxoSelect je podpořena vírou, že technologie výrazně mění odvětví řízení aktiv. Přístup k technologiím, požadavek na transparentnost a zaměření na výkon změní způsob, jakým každý člověk pohlíží na své úspory. Spolupráce se společností Nasdaq navíc podtrhuje sílu našeho modelu obchodního zprostředkovatele: pro naše klienty vybíráme ty nejlepší produkty a služby od těch nejlepších zprostředkovatelů.“

Jay Gragnani, vedoucí výzkumu a klientů v Nasdaq Dorsey Wright dodává: „Investiční prostředí se díky vývoji technologií neustále mění, a to firmám pomáhá rozšiřovat jejich působnost díky tomu, že mohou kombinovat doplňující se silné stránky jednotlivých účastníků. Naše spolupráce se Saxo Bank znamená, že naše investiční strategie dokáže představit úspornou a transparentní nabídku portfolia, která bude zajímavá pro celou řadu investorů, a přinese větší transparentnost a snazší přístup na trhy.“

Portfolio se zaměřuje na vysoký růst, nákup „momentum“ akcií pomocí metodiky „relativní síly“ průzkumu Nasdaq Dorsey Wright. Současný investiční proces je léty zdokonalený a průzkum Nasdaq Dorsey Wright tento přístup úspěšně používá od března 2006. Od té doby výrazně překonal svůj standard v hrubých i čistých výsledcích (podle Mezinárodních standardů investiční výkonnosti – GIPS) a představuje velmi atraktivní profil rizika k návratnosti. Více informací o výkonu a nabídce jako takové najdete na internetových stránkách Saxo Bank: https://www.home.saxo/investor/managed-stock-portfolios.

Zpočátku bude portfolio Nasdaq DW Global Momentum dostupné pro firemní klienty a klienty služby SaxoSelect v Dánsku, Velké Británii a Singapuru. Roční sazba portfolia je 0,75 %.

Newsletter