Včerejší komentář viceguvernéra Fedu Claridy o taperingu a načasování zvýšení sazeb podpořil dolar a americké tržní sazby, včetně těch reálných. Euro se proti dolaru obchoduje na 1,1830 EURUSD. ČNB dnes zvýší sazby a představí novou prognózu. Rizikem silnější koruny je rychlejší úroková normalizace. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Sázkové kanceláře na brexitu vydělaly, sázkaři věřili opaku

Sázkové kanceláře v Česku na odchodu Velké Británie z Evropské unie vydělaly, 85 procent sázkařů věřilo v její setrvání. Přestože podle průzkumů byly šance na obě varianty zhruba vyrovnané, kurz na brexit se vyšplhal až na 4,1:1. O referendum byl mezi sázejícími relativně velký zájem, celkový objem přijatých sázek dosáhl zhruba pěti milionů korun. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří.

„Sázející v souboji s bookmakery tentokrát prohráli, což se stává pokaždé, když prohraje favorit. A favoritem zde bylo setrvání Británie v unii, kterému věřilo 85 procent sázkařů. Sázky na referendum se vyšplhaly na 800.000 korun, což je u podobného typu společenských sázek hodně slušný výsledek,“ sdělila ČTK mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Tipsport i Fortuna přijaly sázky zhruba za dva miliony korun. „V porovnání s fotbalovým šampionátem jsou to drobné, ale ve srovnání s jinými sázkami na politiku to znamená solidní zájem,“ doplnil mluvčí Fortuny Martin Lánský.

Nejvyšší výhru si připsal klient Tipsportu z menšího města v Podkrkonoší. Na variantu brexitu vsadil 100.000 korun a při kurzu 3,5:1 vydělal 250.000 Kč čistého. Naopak 200.000 korun vsazených jiným sázkařem na setrvání připadlo sázkové společnosti. Jeden klient Chance prohrál dokonce 300.000 Kč. „S blížícím se referendem se stále více sázelo na setrvání Británie v EU. Kurz se z původních 3:1 vyšplhal až na 4,1:1. Na variantu brexitu byl v závěrečné fázi jen 1,15:1,“ dodal mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. Fortuna vyplatila nejvyšší výhru 90.000 korun za 25.000 vsazených, Chance 70.000 Kč při sázce za 20.000 Kč.

U Fortuny už se dá tipovat i na to, kdo bude britským premiérem po Davidu Cameronovi. Zatím největším favoritem je bývalý londýnský starosta Boris Johnson s kurzem 1,75:1. V nabídce je například i skotský herec Sean Connery (700:1). Podle bookmakerů bude Skotsko znovu usilovat o nezávislost na Velké Británii (1,5:1). Na to, že by se referendum o vystoupení z EU konalo do konce roku 2017 i v Česku, je vypsán kurz 8:1.

Newsletter