Sázky na zápas ČR – Španělsko přesáhly 50 milionů korun

Vklady na pondělní zápas Česka se Španělskem (0:1) na fotbalovém Euru ve Francii u sázkových kanceláří v ČR přesáhly 50 milionů korun. To je zhruba třetina všech náběrů přijatých během půl roku od prosincového losu do začátku šampionátu. Drtivá většina sázek šla na výhru Španělů. Díky tomu, že největší favorité Německo, Francie a Španělsko svoje zápasy vyhráli, jsou zatím sázkaři o něco úspěšnější než bookmakeři.

„Celkem se u nás na zápas Česko – Španělsko prosázelo přes 25 milionů korun. Tip na výhru Španělska se objevil na 650.000 tiketů, výhru Česka jsme nabrali na 30.000 tiketů,“ uvedl mluvčí Tipsortu Jiří Hadrava. Chance hlásí náběry zhruba za čtyři miliony korun.

Fortuna přijala na úvodní zápas českého týmu sázky za více než 20 milionů korun. „Drtivá většina sázkařů přitom správně tipovala vítězství Španělska,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Zároveň pro porovnání připomněl, že na finále fotbalového MS v Brazílii 2014 mezi Německem a Argentinou klienti Fortuny vsadili zhruba 30 milionů korun. Předloňský fotbalový šampionát byl pro tuzemské sázkové kanceláře zatím rekordní. Tipsport tehdy přijal sázky za 600 milionů korun, Fortuna za 500 milionů a Chance za 200 milionů Kč. Letos by podle odhadů mohly rekordy padnout.

Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy absolutní výši tržeb na jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové vklady na zápas Česko – Španělsko překonaly 50 milionů korun.

V souboji s bookmakery zatím mají mírně navrch sázkaři. „Jsou poměrně úspěšní, protože favorité zatím svoji roli plní,“ sdělila mluvčí Chance Markéta Světlíková. Podle Šraina bookmakerům zatím pomohla jenom remíza Anglie s Ruskem a porážka Slovenska s Walesem. „Nečekala se ani porážka Belgie s Itálií, ale tam byly sázky vyrovnanější. Přece jenom, Itálie v jakémkoliv složení nikdy nebude outsider,“ dodal Hadrava.

Zatím nejvyšší výhru hlásí Fortuna, kde klient vsadil 250.000 korun na pondělní remízu Irska se Švédskem (1:1). Při kurzu 3,05 vyhrál 512.500 Kč čistého. Největší částku na vítězství Španělska (340.000 Kč) vložil sázkař v Tipsportu. Při kurzu 1,45 však nebyla čistá výhra tak vysoká. Další klient, který si vsadil na kamenné pobočce v Železné Rudě, vyhrál za pouhou stokorunu téměř 104.000 korun. Stačilo mu na jednom tiketu uhodnout přesné výsledky zápasů Turecko – Chorvatsko (0:1), Polsko – Severní Irsko (1:0), Německo – Ukrajina (2:0) a Česko – Španělsko (0:1).

Druhý zápas ve skupině D sehrají Češi v pátek od 18:00 v St. Etienne proti Chorvatům. V úterý 21. června od 21:00 se v Lens utkají s Tureckem.

Newsletter