Sberbank CZ vzrostl za Q1 meziročně zisk o 40 procent na 136 milionů Kč

Za první čtvrtletí roku 2019 Sberbank CZ meziročně zvýšila zisk po zdanění o více než 40 procent na 136 milionů korun. Banka dosáhla rekordní výsledek díky skvělým čistým výnosům i úsporám v provozních nákladech.

“Podařilo se nám dosáhnout nejlepší čistý zisk za první kvartál v dosavadní historii Sberbank CZ. Transformace naší banky tak přináší první výsledky a víme, že míří správným směrem. Zjednodušili jsme organizační strukturu, zrychlili jsme klíčové procesy a tvrdě pracovali na několika strategických projektech, které uvedeme na trh ještě letos. Jsme si jisti, že tento pozitivní trend můžeme udržet až do konce roku,” komentuje výsledky Edin Karabeg, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank CZ.

K výbornému výsledku přispěly úrokové výnosy, které meziročně rostly mimo jiné díky vyšším objemům úvěrů v oblasti retailu. Ve firemním bankovnictví přispělo k výsledkům několik významných úvěrů, které Sberbank poskytla korporátním a SME klientům, a její aktivity v exportním, obchodním a real estate financování.

„Provozní zisk se meziročně zvýšil o 9 procent na 572,21 mil. korun. Náklady se i přes růst obchodů a významné investice do nových služeb a inovativní infrastruktury daří držet pod kontrolou, oproti loňskému roku klesly o 5,5 procent na 377,38 mil. korun. Provozní zisk byl oproti loňskému roku ovlivněn vyšší čistou tvorbou opravných položek. Přesto za první čtvrtletí roku dosáhl rekordní výše,“ doplňuje Dušan Baran, finanční ředitel a místopředseda představenstva Sberbank CZ. Bilanční suma banky dosáhla 79,34 mld. Kč. Díky velmi dobrému řízení rizik banka v loňském roce udržovala nízký podíl nesplácených úvěrů (NPL), který poklesl na 2,5 % (oproti 4,8 % v roce 2018).

Sberbank CZ, a.s.
Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Newsletter