Sberbank rošířila svůj vozový park o vozy Škoda Octavia Combi Style iV s plug-in hybridním pohonem

Sberbank, která se dlouhodobě zaměřuje na udržitelnost životního prostředí, rozšířila svůj vozový park o 21 vozů Škoda Octavia Combi Style iV s plug-in hybridním pohonem. Pokračuje tak v trendu, který zahájila již loni, kdy zařadila do svého vozového parku první plně elektrické vozy Škoda Citigo.

„Zatímco malé elektrické vozy, které jsou zcela bezemisní, využívají naši zaměstnanci k jízdám hlavně po městě, nové hybridní vozy budou používat k cestám po celé republice. Na kratších cestách využijí hlavně elektromotor, na těch delších pomůže benzínový motor, takže není potřeba během dne dobíjet baterie. Je to optimální volba, časově efektivní a zároveň šetrná k životnímu prostředí,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a marketingu a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank. „Celkem dnes provozujeme téměř 90 vozů. Loni jsme zahájili postupnou obměnu vozového parku elektrickými a hybridními vozy Škoda a v souvislosti s ní řešíme také instalaci dalších dobíjecích stanic v objektech Sberbank a dobíjecí karty pro naše zaměstnance, kteří tyto vozy budou používat. Nové vozy mají nižší náklady na provoz. Jsem přesvědčená, že se nám tato investice v dlouhodobém horizontu vyplatí,“ doplnila Andrea Marhounová, vedoucí odboru Facility management.

„Jsem velice ráda, že dále rozšiřujeme spolupráci se společností Sberbank  a zajišťujeme nyní financování na obnovu jejího vozového parku právě pro vozy Škoda Octavia s hybridními pohony. Sberbank CZ je jednou z prvních bank, které odpovědně přistoupily k obnově svého vozového parku s takovým důrazem na udržitelnost životního prostředí,“ doplnila Zuzana Masopustová, regionální manažerka prodeje Volkswagen Financial Services.

ŠKODA OCTAVIAᵉ iV je první vůz s plug-in hybridním pohonem, sériově vyráběný ve ŠKODA AUTO. Pohon vozu ŠKODA OCTAVIA Combi Style iV zajišťuje benzinový motor 1,4 TSI o výkonu 85 kW a elektromotor o výkonu 85 kW. Celkový systémový výkon činí 150 kW. Maximální točivý moment, který činí 350 Nm, je přenášen přes šestistupňovou automatickou převodovkou DSG na přední kola. Emise CO2 činí 31 g/km v režimu WLTP. Vůz tak již nyní plní emisní normu EU6d. Vysokonapěťová lithium-iontová baterie umožňuje dojezd v čistě elektrickém módu až 67 km v režimu WLTP. Dynamický rozjezd zajišťuje elektromotor, jehož maximální točivý moment je k dispozici hned od startu. Ve sportovním režimu, který poskytuje maximální systémový výkon, zrychluje ŠKODA OCTAVIA Combi Style iV z 0 na 100 km/h za 7,8 s, a dosahuje maximální rychlosti 220 km/h. Více o voze na https://www.skoda-auto.cz/modely/nova-octavia/nova-octavia-combi-iv.

Sberbank obnovuje vozový park vozy od automobilky Škoda Auto, jejich dodávku zajišťuje společnost Auto Jarov.

Sberbank CZ, a.s.: Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům. V rámci dobrovolnických aktivit zaměstnanci vysadili již tři lesy. Sberbank CZ se též stala druhou nejlepší GEEN Zelenou bankou, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí.

Newsletter