Šéf ODS doufá v ukončení nadvlády ČSSD a výměnu hejtmana Haška

Předseda ODS Petr Fiala doufá, že volby ukončí nadvládu ČSSD v krajích. Přeje si také to, aby se podařilo vystřídat jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD). Region podle Fialy nyní stagnuje. „Je to pro jižní Moravu škoda,“ řekl novinářům.

Fiala neuvedl, jaký výsledek v procentech či mandátech by pokládal konkrétně na jižní Moravě za úspěch pro ODS. Situace je prý oproti roku 2012 natolik odlišná, že současné a minulé krajské volby vůbec nelze srovnávat.

Do volební místnosti ve škole v Zemědělské ulici přišel Fiala s celou rodinou. Za plentou zjevně nepotřeboval mnoho času k výběru preferované kandidátky. Do druhé volební místnosti, kde lidé odevzdávají hlasy v plebiscitu o poloze nádraží, Fiala nešel.

„Nejsem přesvědčen, že otázky, které jsou položeny v brněnském referendu, jsou opravdu objektivní, že nejsou příliš návodné. Kdybych si mohl vybírat mezi variantami nádraží, tak bych k referendu klidně šel, ale takto to považuji za pokus odsunout celou tu záležitost,“ řekl ČTK.

ODS před čtyřmi lety získala na jižní Moravě 32.004 hlasů, což znamenalo 9,2 procenta voličů a sedm mandátů v 65členném zastupitelstvu. Zástupci ODS nyní sedí v opozičních lavicích, kraji vládne ČSSD s KDU-ČSL.

Newsletter