Šéf zkrachovalé MF Global prý chystá vlastní hedgeový fond

Bývalý šéf zkrachovalé americké makléřské společnosti MF Global Jon Corzine uvažuje o založení vlastního hedgeového fondu. Napsal to dnes list The Wall Street Journal.     

Corzine má do fondu vložit své peníze a podle informovaných lidí jedná o investicích se zhruba půl tuctem investorů. Očekává, že by jeho fond mohl spravovat kolem 150 milionů dolarů (3,8 miliardy Kč), napsal list.     

Corzine zřejmě nebude moci fond oficiálně založit, dokud se proti němu nedokončí všechna soudní řízení. Nyní proti němu připravuje civilní soudní žalobu Komise pro termínové obchodování s komoditami.     

MF Global vyhlásila v říjnu 2011 bankrot, když se ukázalo, že na jejích účtech chybí zhruba 1,6 miliardy dolarů z peněz klientů. Významná makléřská společnost se dostala do potíží kvůli nákupům evropských státních dluhopisů za 6,3 miliardy dolarů, a stala se tak první velkou americkou obětí dluhové krize eurozóny.     

Corzine byl v minulosti demokratickým senátorem a guvernérem státu New Jersey. Působil také jako předseda správní rady vlivné americké banky Goldman Sachs. 

 

Newsletter