Šéfa Adidasu znepokojují vyhlídky EU, Trumpa se nebojí

Šéf německé společnosti Adidas Kasper Rorsted má velké obavy z dopadů, které může mít neschopnost Evropské unie řešit vlastní problémy. Nástupu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa se ale Rorsted nebojí. Šéf předního světového výrobce sportovního oblečení a obuvi to řekl německému listu Die Welt.

EU se potýká s masovou migrací, přetrvávajícími dopady dluhové krize eurozóny, vzestupem pravicově populistických stran a širšími dopady britského rozhodnutí odejít z unie. „Z hlediska obchodu a podnikání obavy nemám, politicky mě ale velmi znepokojuje, že Evropa není schopna řešit vlastní problémy,“ řekl Rorsted sobotnímu vydání listu.

„Tato neschopnost řešit problémy nás v tomto roce poškodí ještě více než jindy,“ řekl Rorsted bez dalších podrobností. Agentura Reuters připomíná, že v letošním roce se konají parlamentní volby v Německu, Francii a Nizozemsku. Poslední dobou jsou přitom volební akty v Evropě často považovány už ne ani tak za základní pilíř demokratického zřízení, jako spíše za možný zdroj další krize.

Politické vyhlídky Spojených států za prezidenta Trumpa jsou naproti tomu podle Rorsteda příznivé. „Trump je koneckonců člověk obchodu a podnikání. Může udělat pár věcí, které se nám nebudou líbit, nic katastrofického to ale nebude,“ citoval list šéfa Adidasu.

Newsletter