Dolar se po ziskovém začátku týdne dostal pod tlak. Dolarový index klesl po hranici 90,7 bodů, euro proti dolaru sílí směrem k 1,2100 EURUSD. Tlaky na slabší dolar podporují procyklické měny. V zisku jsou i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 26,15 za euro.

Šéfka Hewlett Packard podpořila prezidentskou nominaci Clintonové

Generální ředitelka americké společnosti Hewlett Packard Enterprise Meg Whitmanová podpořila nominaci Hillary Clintonové na prezidentku Spojených států. Podnikatelka, která patří k prominentním finančním podporovatelům opozičních republikánů, věnuje „významný“ příspěvek její kampani, aby zastavila jejího republikánského soupeře Donalda Trumpa. Realitní magnát je podle ní „demagogem“ a hrozbou pro americkou demokracii. V noci na dnešek to na internetu napsal přední americký list The New York Times (NYT).

„Budu hlasovat pro Hillary, promluvím se svými republikánskými přáteli o tom, jak jí pomoci, dám peníze na její kampaň a pokusím se pro ni získat peníze,“ řekla v telefonickým rozhovoru s americkým listem Whitmanová.

Whitmanová je další z podnikatelských špiček, které se v posledních dnech přiklonily na stranu demokratické kandidátky. Pro Clintonovou je tato republikánka cenným přeběhlíkem, napsal také americký list. Whitmanová má blízko k Mittu Romneymu, jemuž v roce 2008 pomáhala získávat finanční prostředky na prezidentskou kampaň. V roce 2010 utratila 140 milionů dolarů z vlastní kapsy při neúspěšném pokusu stát se guvernérkou Kalifornie.

Whitmanová listu NYT sdělila, že bývalá šéfka americké diplomacie se na ni zhruba před měsícem osobně obrátila. S Clintonovou se prý v řadě politických otázek neshoduje a republikánkou zůstane i nadále. Vítězství Trumpa v listopadových volbách by ale podle ní mohlo svést Spojené státy na „velmi nebezpečnou cestu“.

Newsletter