Senegal od května ruší turistická víza

Senegal od května ruší víza pro zahraniční turisty a plánuje snížit daň z ceny letenek. Oznámil to dnes prezident Macky Sall. Tento krok má oživit cestovní ruch, který ochromily vysoké náklady a vypuknutí eboly v regionu.

Daně z letenek se mají snížit o polovinu. Zde však není zcela jasné, zda snížení daně bude uplatněno také od 1. května, uvedla agentura Reuters. 

Náklady a administrativní potíže při získávání víz doplněné daněmi z ceny letenek způsobily pokles počtu turistů v zemi. Množství hotelů podél senegalského pobřeží, které byly kdysi plné turistů z Francie, muselo na počátku letošní turistické sezony zavřít také kvůli obavám z eboly. Nemoc postihla sousední Guineu a blízkou Libérii a Sierru Leone. Senegal zaznamenal loni pouze jeden případ eboly a podařilo se mu zabránit možnému šíření nemoci.

Senegal rovněž hledá strategického partnera, který by mu pomohl obnovit provoz zadlužené státní letecké společnosti Senegal Airlines před otevřením nového mezinárodního letiště v příštím roce. Senegal se chce stát centrem pro leteckou dopravu v západní Africe.

Newsletter