Dolar zahajuje týden mírným růstem dolarového indexu a proti euru posunem zpět pod 1,1900 EURUSD. Koruna navazuje na páteční ztráty a oslabuje směrem k 26,10 za euro.

SharyGo získává investici v desítkách milionů korun

 

AKTUALIZOVÁNO – Služba zaměřující se na půjčování věcí mezi lidmi, která byla spuštěna letos v létě, nyní získává klíčovou dvojici investorů. SharyGo dostává investici na vývoj produktu, personální růst a doplnění dalších služeb. Investory jsou Jan Zadák, historicky jeden z nejvýše postavených Čechů v IT byznysu, a ústecká společnost Armex Group.

“Za pár měsíců fungování se nám potvrdilo, že má služba SharyGo své místo na trhu a je o ni velký zájem. Našim cílem je teď vytvořit největší internetovou půjčovnu věcí na českém internetu a zákazníkům tak nabídnout naprosto unikátní a bezpečnou službu, která bude součástí jejich každodenních životů,” říká Dan Erlebach, CEO SharyGo. 

Důvěru investorů si Erlebach získal poměrně rychle, služba byla spuštěna teprve letos v létě. “V letošním roce jsem analyzoval v České republice více než 50 start-upů. U SharyGo se mi líbí byznys model, možnosti růstu a v neposlední řadě věřím zakladateli jako osobě a člověku,” říká Jan Zadák, který dvacet let působil na nejvyšších pozicích ve společnosti Hewlett-Packard. Po dlouhodobém působení v zahraničí se usadil zpět v Česku se záměrem investovat do mladých firem. “SharyGo platforma umožňuje všem lidem využívat produkty, jejichž pořízení by bylo v mnoha případech nemyslitelné nebo neekonomické,” dodává Zadák.

Potenciál ve službě i v silném partnerském spojení vidí i druhý z investorů, severočeská skupina Armex Group, jedna z největších podnikatelských skupin v České republice. “SharyGo pro nás představuje dokonalou symbiózu skvělého nápadu, odhodlaného a kvalitního CEO a také výjimečného partnera a spoluinvestora s dlouholetými zkušenostmi. Když dáme tyto všechny faktory dohromady, nebylo příliš těžké se pro vstup do projektu rozhodnout,” tvrdí Martin Matzke, jednatel ARMEX Technologies, který má ve skupině ARMEX na starosti spolupráci se startupy.

Na českém trhu chyběla bezpečná a pohodlná internetová půjčovna, kde zákazník najde, co potřebuje, a jednoduše si to zapůjčí, na jak dlouho potřebuje. Současné trendy sdílené ekonomiky tomuto modelu nahrávají, pro jednorázové využití věcí jako je vrtačka či nosič na kolo už zkrátka nákup nedává smysl. “Třeba dron si u nás lidé půjčí nejlevněji na trhu,” dodává Erlebach. Společně se zákaznickým servisem a lokálními zástupci v regionech SharyGo tvoří službu s ambicemi na další rozvoj. “V nejbližší budoucnosti plánujeme ke službě implementovat i pojištění a dopravu a chceme se rozšířit i do dalších měst nad 70 tisíc obyvatel,” mluví Erlebach o dalších milnících služby. 

 

O společnosti SharyGo:
SharyGo je platformou spojující vlastníky užitečných a zajímavých věcí s těmi, kteří si je chtějí půjčit. Je tak dalším z projektů sdílené ekonomiky, díky kterému lidé mohou sdílet věci mezi sebou bez nutnosti jejich koupě. Na SharyGo si lidé mohou od lidí vypůjčit sportovní a cestovní vybavení, auto moto příslušenství, potřeby pro dům a zahradu i elektroniku dle aktuální nabídky. SharyGo poskytuje kromě zprostředkování administrativní podporu, včetně dohledu nad průběhem jednotlivých výpůjček. Službu založil v roce 2017 Dan Erlebach, který je současně jejím CEO. 

Newsletter