Zplošťování americké výnosové křivky pokračuje. Výnos 10letého dluhopisu klesl pod 1,4 %, 30letého pod 2 %. Vidíme tlaky i na pokles reálných sazeb, 10letý TIPS klesl zpět na -0,85 % Nárůst středního konce americké výnosové křivky by měl být rizikem silnějšího dolaru. Proti euru se obchoduje pod 1,1900 EURUSD.

Shopsys Framework získává další investici na globální expanzi

Shopsys Framework, škálovatelný open source systém pro stavbu velkých e-shopů, získává další investici ve výši 10 milionů korun od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce.

Předprogramovaný open source systém Shopsys Framework nabízí řešení pro tvorbu velkých e-shopů, které firmám a agenturám ušetří tisíce hodin programování. Staví na zkušenostech a zázemí agentury Shopsys, která od roku 2003 vyvinula přes 800 e-shopů, v součtu generujících obrat přes 8 miliard korun. Ačkoli Shopsys Framework dosud fungoval pouze v beta verzi, již jej používá více než 20 e-shopů. Mezi nimi například e-shopy s vlastními in-house týmy, jako české knihy.cz nebo německý e-shop s elektronikou eleka.de.

„Jsme připraveni s naším systémem Shopsys Framework, který slouží k vývoji velkých e-shopů, vstoupit do veřejné verze a rozšířit ho po celém světě. Potenciální zákazníci tráví zbytečně roky programováním toho, co jsme jim schopni dodat zdarma a ušetřit jim tak čas i peníze. Už nemusí zbytečně začínat od nuly,“ říká zakladatel Shopsysu Petr Svoboda.

Reflex Capital do firmy investoval poprvé v prosinci 2016 částku 7,5 milionů. Novou investici ve výši 10 milionů korun za 5% podíl využije Shopsys na rozvoj a globální expanzi Shopsys Framework. Většinovým vlastníkem je nadále zakladatel Shopsysu Petr Svoboda a mezi management a zaměstnance je pak rozděleno 15 % společnosti.

“Rozhodli jsme se opět investovat do projektu, který ukázal, že dokáže využít svůj obrovský potenciál pro mezinárodní expanzi. Petr Svoboda je špičkový podnikatel, který jde příkladem svému týmu a je inspirací pro ostatní. Je nám ctí,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

Newsletter