Siemens plánuje vysoké investice v Argentině

Německá strojírenská skupina Siemens bude spolupracovat s Argentinou v příštích pěti letech na projektech z oblasti infrastruktury, mobility a energie v hodnotě pět miliard eur (135,1 miliardy Kč). Vytvoří v zemi 3000 pracovních míst. Oznámil to generální ředitel společnosti Joe Kaeser po setkání s argentinským prezidentem Mauriciem Macrim.

Nová pracovní místa by měla vzniknout v příštích čtyřech až pěti letech. Nepřímo Siemens vytvoří až 7000 pracovních míst.

Významnou část plánované investice tvoří výstavba elektráren z obnovitelných zdrojů energie. Siemens bude projekty rovněž financovat. Celkem hodlá investovat 3,1 miliardy eur, dodal Kaeser.

Argentina nyní pořádá investiční fórum, které přilákalo téměř 2000 představitelů firem z celého světa. Německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel dodal, že v Argentině je velký potenciál v oblasti energetiky, infrastruktury, zemědělství, hornictví a technologie.

Nedostatečná infrastruktura je hlavní překážkou, která brzdí ekonomický růst v Argentině. Země je nyní v recesi, když tři čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt snížil. Kaeser se však věří ve světlou budoucnost země, napsaly agentury DPA a Reuters.

Newsletter