Siemens po příznivých výsledcích zlepšil výhled na celý rok

Německý průmyslový koncern Siemens po překvapivě silných výsledcích za fiskální třetí čtvrtletí zvýšil již podruhé v letošním roce výhled zisku na celý rok. Firma dnes oznámila, že její příjmy a hodnota nevyřízených objednávek ve čtvrtletí rostly a výrazně vyšší byl i provozní zisk průmyslové divize.

Čistý zisk činil 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy Kč) a zůstal na zhruba stejné úrovni jako loni. Na zisk měly negativní dopad vyšší daně a úroky. Provozní zisk průmyslové divize se naopak zvýšil o 20 procent na 2,19 miliardy eur a výrazně překonal očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters. Překonat odhady se podařilo většině divizí vyjma inženýrské a zdravotnické divize.

Tržby se zvýšily o pět procent na 19,8 miliardy eur a bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů stouply o devět procent. Hodnota nevyřízených objednávek vzrostla o šest procent na 21,1 miliardy eur. Po očištění o vývoj směnných kurzů hodnota objednávek stoupla o deset procent.

Siemens zvýšil výhled na akcii na letošní fiskální rok, který končí v září, na 6,5 až 6,7 eura z předchozích šest až 6,4 eura.

Siemens působí i v České republice, kde patří mezi největší elektrotechnické firmy. Dodává technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií.

Newsletter