SilentLab má designové ocenění Red Dot Design Awards 2019

Česká společnost SilentLab obdržela to nejprestižnější mezinárodní designové ocenění. Red Dot Design Awards 2019 získaly hned dva její stěžejní produkty: MICROOFFICE UNIQ a MICROOFFICE CUBIQ, unikátní mikrokanceláře, které vyhrály v kategorii Produktový design.

Odborná porota složená ze světoznámých designérů rozhodla v německém Essenu o letošních cenách Red Dot. Během podrobného zkoumání bylo hodnoceno více než 5500 produktů od firem a designérů z 55 zemí světa. Cenu Red Dot Design Awards 2019 následně obdrželo jen 1549 projektů, přičemž pouhých deset z nich pochází z České republiky. Ve světové konkurenci obstály i dvě mikrokanceláře od české firmy SilentLab: MICROOFFICE UNIQ a MICROOFFICE CUBIQ.

„MICROOFFICE jsou diamantem mezi našimi produkty. Dlouhodobě jsme je vytvářeli společně s prvotřídními architekty, specialisty na akustiku a odborníky na ventilaci. Cena Red Dot patří všem lidem, kteří se na jejich vzniku podíleli, a celému týmu SilentLab,“ komentuje ocenění Jaroslav Vendl, spoluzakladatel SilentLab. Jan Kaňka, druhý ze spoluzakladatelů, dodává: „Jsme nesmírně hrdí. Ocenění Red Dot považuji za velké potvrzení toho, že jdeme správným směrem. Vytváříme unikátní design a neustále inovujeme naše produkty – a tato cena je skutečně obrovskou motivací pro naši další práci.“

Pod designem MICROOFFICE jsou podepsáni architekti Vojtěch Kaas a Jan Kalivoda z PROGRES ATELIER. „Největší architektonickou výzvou pro nás bylo vytvoření nezaměnitelného tvaru, který propojí MICROOFFICE s okolním prostorem, a zároveň dostane dovnitř maximum denního světla. Máme radost, že se MICROOFFICE povedly a zaujaly i náročnou porotu Red Dot Design Awards,“ shodují se oba architekti, kteří dali MICROOFFICE od SilentLab ikonickou tvář.

Důležitost ocenění Red Dot nejlépe shrnuje sám zakladatel a generální ředitel společnosti Red Dot, profesor Dr. Peter Zec: „Chtěl bych výhercům upřímně poblahopřát k jejich úžasnému úspěchu. To, že jejich výrobky splňují přísná kritéria poroty, svědčí o jejich prvotřídní designové kvalitě. Držitelé ocenění Red Dot určují klíčové designové trendy ve svém oboru.“

MICROOFFICE vytváří oázy ticha v hlučné kanceláři. Jejich dokonale funkční akustika a špičkový ventilační systém umožňuje soustředění na hlubokou práci a zajišťuje naprostý klid pro telefonické konference nebo důležitá jednání. Nespornou výhodou MICROOFFICE je snadné umístění do prostoru bez nutnosti stavebních úprav stejně jako možnost přemístění v případě stěhování kanceláře.

MICROOFFICE UNIQ a CUBIQ, které získaly prestižní cenu Ret Dot Design Awards, si mohou zákazníci i designéři prohlédnout v květnu na veletrhu Clerkenwell Design Week v Londýně nebo v červnu na veletrhu NeoCon v Chicagu, kde je bude společnost SilentLab prezentovat. Velmi rádi Vás také uvítají v jejich showroomu v Praze.

Newsletter