Silný den na události. Trhy sledují ECB, trh práce v USA i Řecko

Akcie v Praze budou dnes sledovat a kopírovat náladu v Evropě, která zůstává napjatá. Pokračující zprávy z Řecka jsou stále nerozhodné a návrhy obou stran o kompromisu dávají podtext pokračujícího rozporu. Dnešní den bude silný na události a trh bude sledovat jak zasedání a konferenci ECB, tak důležitý makro ůdaj o tvorbě pracovních míst v USA.

Riziko krachu jednání v Řecku je stále vysoké a není radno se nechat unést a kupovat akcie. Scénář nových škarohlídů, kteří budou zpochybňovat udržitelnost nového programu Řecka po jakékoliv dohodě, je silný a počáteční pozitivní reakce na trzích se může rychle obrátit dolů.

Praha včera zavírala na slabším tónu a toto bude dnes ráno sledováno. Oba hlavní tituly, Komerční banka a ČEZ, se dostaly pod prodejní tlak a zavíraly na denním maximu. Proto se dá očekávat , že ráno se ztráty mohou rozšířit, ale aktivita může zůstat nízká v očekávání odpoledních zpráv. Bude zajímavé sledovat akcie ČEZu, pokud se přiblíží ke svému 200dennímu průměru 616 Kč, kde by měly najít podporu. Akcie VIGu dnes obchodují bez nároku na dividendu a ranní pokles bude posléze odvrácen a ranní minima můžou být zajímavá k nákupu

Newsletter