Zplošťování americké výnosové křivky pokračuje. Výnos 10letého dluhopisu klesl pod 1,4 %, 30letého pod 2 %. Vidíme tlaky i na pokles reálných sazeb, 10letý TIPS klesl zpět na -0,85 % Nárůst středního konce americké výnosové křivky by měl být rizikem silnějšího dolaru. Proti euru se obchoduje pod 1,1900 EURUSD.

Simona Kijonková je patronkou 11. ročníku Ocenění českých podnikatelek

Patronkou letošního již 11. ročníku Ocenění českých podnikatelek se stala zakladatelka a majitelka Zásilkovny Simona Kijonková. Cílem Ocenění českých podnikatelek je podpora a zviditelňování úspěšných žen v byznysu. Za 10 let fungování se do projektu přihlásilo více než 143 000 podnikatelek, ze kterých postupně vzešlo 102 vítězek s nejlepšími ekonomickými výsledky.

„Jsem ráda, že mohu podpořit skvělou akci, která pomáhá ženám podnikatelkám. Mít svůj vlastní byznys bylo vždy mým snem. Stačilo jen najít tu správnou cestu, jak mé podnikání dobře skloubit s pětičlennou rodinou. Moje základní doporučení pro ženy tedy je, aby se podnikání nebály. Ty skutečné překážky jsou totiž často jen v naší hlavě,“ říká Simona Kijonková.

„Projekt Ocenění českých podnikatelek je především o podpoře a zviditelňování úspěšných žen, které díky své píli dosáhly úspěchu jak v České republice, tak i v zahraničí. Jsem potěšena, že jsme pro letošní rok získali jako patronku právě Simonu, která je svým životním příběhem právě jednou z těchto úspěšných žen a tím i velkou inspirací pro ostatní,“ říká zakladatelka Ocenění českých podnikatelek Helena Kohoutová.

V každém roce jsou do projektu Ocenění českých podnikatelek nominovány české podnikatelky na základě finanční analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice zpracovaných odborným garantem. Tím je prestižní společnost, specialista na rating a scoring firem CRIF – Czech Credit Bureau. Užší nominace vznikají na základě dostupnosti závěrek za poslední tři roky v předchozím období. Každá nominovaná semifinalistka je individuálně kontaktována zakladatelem projektu písemně, telefonicky a následně osobně.

Podnikatelky se mohou do letošního ročníku přihlásit do 21. září 2018 do 12 hodin. Vyhlášení vítězek proběhne 8. listopadu 2018 v Praze.

Newsletter