Sklárna Moser otevřela již druhý monobrandový obchod v Asii

Česká sklárna Moser otevřela již druhý monobrandový obchod v Asii. Po čínské Šanghaji v březnu slavnostně zahájila prodej také v japonském Tokiu. Asijské trhy jsou pro sklárnu tradičně velmi silné, oblíbené jsou zde především rytiny a malované poháry. Moser v současné době exportuje již téměř polovinu své výroby, klíčovým trhem je nejen Asie, ale také USA, Rusko a Velká Británie.

Nový monobrandový obchod se nachází v japonském hlavním městě v Imperial Hotel Plaza Tokyo ve společnosti světových značek jako je například Escada, kosmetický salón parfumerie Guerlain nebo pařížský butik Leonard. Návštěvníkům nákupní galerie jednoho z nejstarších tokijských hotelů nabízí širokou škálu křišťálových nápojových sad a interiérové ​​doplňky, jako jsou křišťálové vázy, umělecké rytiny a křišťálové dárky.

„Asijský trh má velmi zajímavá specifika. Například limitované edice uměleckých rytin jsou zde považovány za skvosty a zájem o ně je velký, což je na jiných trzích spíše výjimečné,“ vysvětluje František Schneider, ředitel sklárny Moser. Zákazníci si mohou vybrat jak z nejnovějších designových variací, tak z tradičních provedení, která jsou součástí dědictví Moser. Sklárna očekává v prvním roce od otevření tokijské prodejny prodej v hodnotě 20 milionů korun.

Moser v současnosti prodává do 40 zemí světa 44 % celkové produkce sklárny a je zastoupen luxusních obchodních domech světových metropolí. Monobrandové prodejny jsou nicméně specialitou spíše asijských trhů. „Dalším důvodem otevření prodejní galerie v Japonsku jsou jeho exkluzivní zákazníci se svou sofistikovanou chutí, kteří ocení jedinečnost křišťálového skla Moser,“ uzavírá Schneider.  

O sklárně Moser
Sklárna Moser patří k nejstarším manufakturám v Evropě, jejichž věhlas je založen na dokonalém zvládnutí procesu ruční výroby, na originálním designu a mimořádné kvalitě výrobků. Každé umělecké dílo vycházející ze sklárny, ať už má podobu číše, vázy nebo mísy, je díky stoprocentní ruční výrobě originálem. Unikátem, za jehož vznikem stojí opravdoví lidé, kteří dokonale zvládli své řemeslné umění.  Za každým moserovským produktem se tak skrývá kus jejich srdce, čas, který do něj vložili a jejich výjimečné schopnosti. Křišťál Moser svou nadčasovou uměleckou a užitnou hodnotou vytváří nezaměnitelný životní styl a je i výhodnou investiční příležitostí.

Newsletter