Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Škoda Auto zvýšila v 1. čtvrtletí investice na 1,9 miliardy Kč

Automobilka Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí investice o čtyři procenta na 71 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 1,9 miliardy korun. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

Škoda v prvním čtvrtletí zvýšila dodávky zákazníkům o čtyři procenta na rekordních 276.000 aut. Tržby vzrostly o šest procent na 3,4 miliardy eur a provozní zisk se zvýšil o 30 procent na 315 milionů eur.

Podle předsedy představenstva Bernharda Maiera byl jedním z tahounů růstu nový Superb. „Potěšující odbyt a dobré finanční výsledky za první tři měsíce jsou solidním základem dalšího profitabilního růstu. Plánovaným uvedením nového modelu Škoda Kodiaq zahájíme další modelovou ofenzívu,“ dodal.

Škoda Auto zaměstnává 26.600 lidí a je aktivní na více než 100 trzích. Vyrábí šest modelových řad a loni dodala zákazníkům celosvětově více než jeden milion vozů.

„Ačkoli rámcové ekonomické podmínky zůstávají i nadále náročné a situace na některých trzích obtížná, můžeme dále stavět na naší finanční síle,“ uvedl člen představenstva zodpovědný za oblast financí Winfried Krause.

Newsletter