Škoda dnes v Berlíně odhalí nové SUV KodiaqST

Automobilka Škoda dnes večer v Berlíně poprvé odhalí svůj nový model Kodiaq. Ten má doplnit již vyráběný menší vůz Yeti a posílit pozici značky v rostoucím segmentu terénních aut, tzv. SUV.

Kodiaq bude mít délku 4,7 metru a šířku 1,88 metru. Jeho zavazadlový prostor o objemu 720 až 2065 litrů bude největší ve třídě. Jako první model Škody bude Kodiaq vybaven na přání i třetí řadou sedadel. Díky možnostem sklápění, podélného posunu zadních sedadel a nastavení sklonu opěradel se může interiér auta přizpůsobit počtu osob i množství zavazadel.

Nový model slibuje více než 30 chytrých řešení Simply Clever: mimo jiné ochranu hran dveří, elektricky ovládanou dětskou pojistku zadních dveří nebo opěrky hlavy poskytující oporu při spaní. Na přání bude dodáván také vyhřívaný volant.

Kodiaq se široké veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Paříži na přelomu září a října. Prodávat se začne v příštím roce. Je sedmým modelem značky, mezi které vedle menšího SUV Yeti, patří Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Superb. Škoda loni vyrobila přes jeden milion vozů. Patří do skupiny Volkswagen.

Newsletter