Skupina Accolade investovala do dalšího parku v Polsku 750 mil.Kč

Česká skupina Accolade investovala v Polsku 750 milionů korun do přeměny části areálu bývalé chemičky v Bydhošti v industriální park. Nabízí v něm přes 50.000 metrů čtverečních nájemních ploch pro lehký průmysl a logistiku. Všechny dokončené prostory na ploše 26.000 metrů čtverečních jsou plně pronajaté, sdělili dnes ČTK zástupci firmy. V krátké době je to třetí projekt Accolade v Polsku.

Skupina má v Polsku podle výkonného ředitele Milana Kratiny typově jiné nájemníky než v Česku. Převažuje tam příměstská logistika a zázemí pro e-shopy, zatímco v ČR má zastoupení zejména výrobní průmysl. „Cílem je mít vyvážené robustní portfolio nájemců, které bude odolné vůči případným odvětvovým výkyvům,“ uvedl Kratina.

Areál v Bydhošti byl původně součástí německé válečné továrny na výrobu výbušnin a od roku 1948 se tam vyráběla chemie pod značkou Zachem. Park je součástí Průmyslově technologického parku Bydgoszcz vzdáleného zhruba pět kilometrů od centra města.

Accolade spolu s nadnárodními developery připravuje ve střední a východní Evropě průmyslové parky, které následně pronajímá. Skupina nedávno oznámila jiné velké investice v Polsku, zhruba 1,1 miliardy korun investuje do průmyslové zóny v Lublinu a 750 milionů do oživení starého průmyslového areálu ve Štětíně.

V České republice skupina Accolade uskutečnila osm velkých průmyslových projektů. Její budovy si pronajímají společnosti jako KION Group zaměřená na výrobu vysokozdvižných vozíků v Ostrově u Stříbra, Alpha Corporation (předtím Assa Abloy) působící v oblasti zamykacích systémů v Týništi na Orlicí nebo logistická firma DHL v Chebu.

Newsletter