Americké výnosy po včerejším mírném růstu opět klesají. V souvislosti s tím pozorujeme tlaky na slabší dolar. Zaměříme se na odpolední data z trhu práce, maloobchodu a průmyslu. Měny regionu ráno oslabily, zlotý a koruna aktuálně ztráty umazávají. Domácí měna se obchoduje pod 25,95 za euro.

Skupina Medicon koupila kliniky zaměřené na léčbu neplodnosti

Skupina nestátních zdravotnických center Pronatal, která se zaměřuje na léčbu poruch plodnosti, se stala součástí zdravotnického uskupení Medicon. Firmy to dnes oznámily v tiskové zprávě. Medicon v Praze provozuje několik ambulantních zdravotnických zařízení. Hodnotu transakce společnosti nesdělily.

„Akvizice znamená pro skupinu Medicon rozšíření spektra poskytované zdravotní péče. Spojením těchto dvou subjektů zároveň dochází k expanzi skupiny Medicon do dalších regionů České republiky,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Medicon je podle vlastního tvrzení největším provozovatelem nestátních ambulantních zdravotnických zařízení v Praze, ve kterých poskytuje úplné spektrum ambulantních specializací a navazující lékárenské služby.

Skupina Pronatal medical group působí kromě Prahy také v Teplicích, Karlových Varech, Českých Budějovicích a ve středočeském Kolíně. Specializuje se na diagnostiku a léčbu poruch plodnosti včetně mimotělního oplodnění.

Newsletter