Skupině Generali CEE stoupl zisk o dvě procenta na 6,9 mld. Kč

Skupina Generali ve střední a východní Evropě vytvořila v prvním pololetí provozní zisk 253 milionů eur (6,9 miliardy Kč), což znamenalo meziroční růst o 1,7 procenta. Na pojistném vybrala 1,828 miliardy eur (49,7 miliardy Kč), o 5,7 procenta více než před rokem. Skupina, do níž patří například tuzemské pojišťovny Generali a Česká pojišťovna, o tom dnes informovala ČTK.

V životním pojištění vzrostlo přijaté pojistné skupiny o 9,6 procenta na 813 milionů eur. Významný růst na většině hlavních trhů byl dán hlavně výsledky v úrazovém pojištění (14,5 procenta) a investičním životním pojištění (26,1 procenta). Jednorázové placené pojistné rostlo skokově o 73,3 procenta. Růst byl zejména v ČR, Polsku, Maďarsku, Srbsku, Slovinsku a Chorvatsku.

Hrubé předepsané pojistné v neživotním pojištění vzrostlo o 2,8 procenta na 1,015 miliardy eur. Rostlo především pojištění motorových vozidel (4,9 procenta), a to zejména díky 7,5procentnímu růstu v povinném ručení.

„Držíme vedoucí pozici na trzích v Česku a v Maďarsku. V Srbsku a na Slovensku jsme číslo dva a tři. Posilujeme své pozice v Chorvatsku, Slovinsku, Rumunsku a v Bulharsku. To samé platí i pro Polsko, a to i přes nepříznivé podmínky na tamním trhu. Rosteme bez dopadu na ziskovost díky naplňování dlouhodobé strategie skupiny Generali, být číslem jedna na retailových trzích,“ komentoval výsledky generální ředitel Generali CEE Holdingu Luciano Cirina.

Více než 90 procent podnikání skupiny Generali v regionu střední a východní Evropy se koncentruje do pěti trhů, a to ČR, Polska, Maďarska, Slovenska, Srbska a Černé hory. Rumunsko, Slovinsko, Bulharsko a Chorvatsko tvoří méně než desetinu z celkového hrubého předepsaného pojistného.

ČR je nejdůležitějším trhem skupiny v regionu střední a východní Evropy. Hrubé předepsané pojistné v Česku dosáhlo 923 milionů eur. To je mírný pokles o 0,6 procenta. Skupina je zde jedničkou na trhu s více než 30procentním tržním podílem. Na Slovensku vykázala Generali růst o 9,1 procenta na 100 milionů eur.

Skupina Generali je jedním z největších světových pojistitelů s předepsaným pojistným v roce 2014 přesahujícím 70 miliard eur. Se 65 milióny klientů ve více než 60 zemích zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy.

Skupina PPF prodala svůj zbývající 24procentní podíl v Generali PPF Holdingu italské společnosti Assicurazioni Generali letos v lednu. Získáním plného vlastnictví změnila holdingová společnost název na Generali CEE Holding.

Newsletter