Skupinu MOL v Česku od října povede Richard Austen

Aktivity mezinárodní ropné a plynárenské skupiny MOL v České republice bude od 1. října řídit Richard Austen (48). Funkci generálního ředitele společnosti MOL Česká republika přebírá od Kristíny Félové, která z Prahy odchází z rodinných důvodů a zůstává v managementu skupiny. Austen bude zároveň ve společnosti MOL Česká republika jednatelem. MOL o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě.

Austen přichází do funkce z pozice ředitele velkoobchodu slovenské rafinérie Slovnaft, která do skupiny MOL také patří. Ve Slovnaftu je zároveň členem dozorčí rady firmy. Je absolventem Obchodní fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě a držitelem titulu MBA z Webster University v Missouri v USA. V minulosti pracoval pro společnosti Coca-Cola a Holcim.

Skupina MOL je v poslední době na českém trhu aktivní. V prosinci 2014 dokončila převzetí 44 čerpacích stanic značky Lukoil, loni v srpnu přebrala 125 pump od italské společnosti Agip. Nyní skupina v ČR provozuje 313 stanic, všechny mají do konce roku nést jméno MOL nebo Pap Oil.

Společnosti skupiny v Česku vykázaly loni v úhrnu zisk přes 800 milionů korun proti ztrátě 1,65 miliardy Kč v roce 2014. Tržby za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb meziročně klesly o více než třetinu na zhruba 60 miliard korun. Mluvčí MOL v ČR Tomáš Pavlík dříve uvedl, že čísla za rok 2015 mají díky akvizicím, integraci a fúzi čtyř společností zkreslující výpovědní hodnotu.

Skupina MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Vlastní více než 1900 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Skupina působí ve více než 40 zemích a zaměstnává téměř 28.000 lidí po celém světě. Provozuje i čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

Newsletter