Slovenská firma ze skupiny Penta postaví nemocnici za 100 mil. eur

Společnost Svet zdravia, která na Slovensku provozuje 14 regionálních nemocnic a která patří do skupiny Penta Investments, postaví v Bratislavě novou nemocnici za více než 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Novináře o tom dnes informovali zástupci Penty a provozovatele nemocnic. Skupina investici oznámila poté, co vláda premiéra Roberta Fica zrušila výstavbu nové univerzitní nemocnice v Bratislavě formou projektu veřejně-soukromého partnerství.

„Zdravotnictví pro nás představuje strategický projekt. Nemocnice nové generace v Bratislavě je největší soukromou investicí ve slovenském zdravotnictví,“ uvedl partner Penty Eduard Maták.

Výstavba nové nemocnice v okrajové části slovenské metropole, kde Penta buduje novou městskou čtvrť, by měla začít za dva roky. Začátek provozu zdravotnického zařízení se 400 lůžky a 14 operačními sály je naplánován na rok 2021.

Generální ředitel společnosti Svet zdravia Ľuboš Lopatka řekl, že nemocnice bude poskytovat akutní i plánovanou péči téměř ve všech chirurgických a nechirurgických odborech pro klienty zdravotních pojišťoven.

Newsletter