Slovensko jedná s Japonci o investici za desítky milionů eur

Slovensko vyjednává s japonským koncernem Minebea, který podniká v oblasti elektrotechniky, o jeho investici v zemi pod Tatrami. Společnost by mohla na východě Slovenska investovat několik desítek milionů eur. ČTK o tom dnes informovalo slovenské ministerstvo hospodářství, podle kterého obě strany podepsaly během nynější návštěvy ministra hospodářství Petera Žigy v Japonsku memorandum o porozumění.

„Konečně máme výjimečnou šanci po dlouhých letech dostat velkého investora světového jména přímo do Košic. Jde o velkou investici, řádově jde o desítky milionů eur a stovky pracovních míst,“ uvedl Žiga.

Podrobnosti k možné investici by mělo ministerstvo hospodářství zveřejnit pravděpodobně příští týden.

Podle listu Hospodárske noviny by Minebea mohla na Slovensku vyrábět komponenty do chladicích zařízení a rychloměrů aut a zaměstnat asi tisíc lidí.

Nezaměstnanost na Slovensku v posledních třech letech klesá a dosahuje dlouhodobých minim, byť je stále vyšší než v EU. V říjnu míra nezaměstnanosti na Slovensku dosáhla 9,08 procenta, nad celostátním průměrem byly regiony na středním a východním Slovensku.

Newsletter