Služební cesta? Na co mnoho lidí před odjezdem zapomíná

Čeká vás v dohledné době služební cesta a vy už přemýšlíte, co všechno musíte zařídit a sbalit? Připravili jsme pro vás malý seznam, díky němu na nic nezapomenete. Tedy alespoň na nic důležitého. 

Začněme pěkně zostra

Vyslal vás šéf do zahraničí? Pak ihned zkontrolujte platnost svého průkazu totožnosti. Dále si sjednejte cestovní pojištění a rozměňte dostatek peněz. V zemích Schengenského prostoru si bohatě vystačíte s občanským průkazem. Samozřejmě platným. Pokud se chystáte do jiných končin, přibalte si raději cestovní pas. Zjistěte, jaké podmínky vaše cílová destinace na turisty klade. Jestli jedete do Dubaje, musí být váš pas platný minimálně 6 měsíců od data, kdy do země vstoupíte. A co když nebude? Služební cesta pro vás končí na letišti. 

Na co lidé často zapomínají

Mnoho lidí se domnívá, že když někam jedou pouze na den, cestovní pojištění nepotřebují. To je omyl. Měli byste si ho zařídit vždy, když opouštíte hranice. Nikdy nevíte, co se vám přihodí. A věřte, že třeba zdravotní péče v Německu není úplně lacinou záležitostí. Také si zjistěte, zda se ve vaší cílové zemi používají stejné zásuvky jako u nás. Například v Anglii tomu tak není a pro nabití telefonu musíte sehnat přechodku. 

Jdeme na oblečení

Přesto, že má vaše cesta pracovní charakter, nemělo by ve vašem zavazadel chybět volnočasové a sportovní oblečení. Ranní běh vám dodá potřebnou energii na náročnou schůzku a večer si jistě budete chtít prohlédnout město. Pro obchodní záležitosti si sbalte společenský outfit, který se příliš nezmačká a bude vás i vaši firmu náležitě reprezentovat. Většina solidních zaměstnavatelů vám zajistí ubytování v pěkném hotelu. Mýdlo, šampon, ručník a fén na vlasy můžete nechat klidně doma.

Co dobrému obchodníkovi nikdy nechybí v tašce

Říká se, že štěstí přeje připraveným, a při služebních cestách to platí dvojnásob. Do své tašky si sbalte všechny potřebné podklady na schůzky, mapu, slovník, propisky, papíry na poznámky, parfém nebo alespoň deodorant a žvýkačky. Možná se vám něco z toho bude hodit, možná ne, ale určitě tím nic nezkazíte.

Teď už víte to podstatné, můžete začít s přípravou své služební cesty. Jaký bude váš první krok? Zkontrolujte si platnost průkazu totožnosti a uzavřete cestovní pojištění. V tom vám rychle pomůže ČSOB Pojišťovna. Cestovní pojištění u ní zařídíte online a za pár minut. Přejeme mnoho pracovních úspěchů. 

(reklamní sdělení)

Newsletter