Sněmovna zvolila členy komise k reorganizaci policie

Sněmovna zvolila členy vyšetřovací komise k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Každá strana v ní bude mít jednoho zástupce. Volba předsedy se má uskutečnit v pátek.

V komisi budou zasedat Richard Dolejš (ČSSD), Bohuslav Chalupa (ANO), Zdeněk Ondráček (KSČM), Daniel Korte (TOP 09), Pavel Blažek (ODS), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Martin Lank (Úsvit). Poslanci hlasovali o všech navržených kandidátech najednou s jednoznačným výsledkem.

Komisi zřídila Sněmovna teprve v úterý. Má se zabývat různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně sporné reorganizace.

Vyšetřovací komise může začít pracovat po volbě. Výsledky prověřování by měla dát plénu do konce října.

Volbou členů komise dnešní jednací den dolní komory skončil. Poslanci už se z navrženého programu nedostali například ke druhému čtení normy poslanců KDU-ČSL, jež by vyňala z povinnosti zveřejňovat smlouvy v centrálním registru národní podnik Budějovický Budvar.

Ve čtvrtek se mají poslanci zabývat někdejší privatizací těžební společnosti OKD, brexitem a pravidelnými interpelacemi členů vlády.

Newsletter