Dolar navyšuje zisky. Dolarový index se po otevření amerických trhů posouvá směrem k hranici 90,5 bodů, euro proti dolaru slábne k 1,2120 EURUSD. Koruna se po většinu dne udržela pod úrovní 26,10 za euro. Aktuálně část zisků umazává.

Sobotka 17. listopadu: Demokratický stát musí mít silný sociální rozměr

Lidé přicházejí od dnešního rána se svíčkami a květinami k památníku na 17. listopad 1989 na Národní třídu v Praze. K prvním patřili i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a šéf hnutí ANO, ministr financí Andrej Babiš a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

„Je důležité o svobodu a demokracii pečovat, získávat pro ni podporu, což není vždycky jednoduché,“ řekl novinářům Sobotka. Mnoha lidem se podle něho nežije dobře, a proto jsou na demokracii naštvaní. Pokud si má demokracie a svoboda podporu udržet, je podle ministerského předsedy důležité, aby měl demokratický stát silný sociální rozměr.

Babiš označil svobodu a demokracii za největší hodnoty. „Nemyslím si, že by svoboda a demokracie byly ohroženy, jak se to dnes snaží někdo lidem namlouvat a vytvářet špatnou náladu,“ řekl novinářům. Zdůraznil, že lidé mohou volit Parlament i prezidenta. „Měli bychom bojovat hlavně za dobrou náladu, společnost by se měla spojovat,“ uvedl ministr. V současnosti není taková doba, aby se prezident a vláda musely měnit na náměstích, dodal Babiš. 

Newsletter