Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu oslabují. Nejvyšší ztráty registruje polský zlotý patrně reagující na zprávy z minulého týdne ohledně možného snížení sazeb a dalších intervencí.

Sobotka dnes bude hodnotit práci ministrů školství a zemědělství

Další dvě bilanční schůzky s ministry svého kabinetu má dnes na programu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ve Strakově akademii bude probírat dosavadní činnost a další plány resortů do zbytku volebního období s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Sobotka se s ministry začal setkávat minulý týden krátce poté, co oznámil, že se rozhodl nahradit ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (oba ČSSD). Místo nich by měli do kabinetu nastoupit ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík, a poslanec Jan Chvojka. Změny premiér odůvodňuje potřebou větší dynamiky vlády v posledním roce její činnosti.

Newsletter