Sobotka: Prima by měla pořad s Bradym co nejdřív odvysílat

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nechtěl dnes před novináři z pozice předsedy vlády komentovat stažení pořadu s Jiřím Bradym z vysílání televize Prima. Jako občan si ale myslím, že by měla televize pořad co nejdřív odvysílat, aby zabránila spekulacím, řekl. Televize krátce po jeho prohlášení oznámila, že pořad Show Jana Krause s Bradym a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) odvysílá dnes.

Sobotka se k neodvysílání středečního pořadu vyjádřil poté, co Bradymu v Praze předal medaili Karla Kramáře. „Já teď nechci komentoval, jak funguje soukromá televize. Podle mého názoru, a to říkám spíš jako občan, si myslím, že by televize Prima měla ten pořad co nejdřív odvysílat, tak aby zabránila jakýmkoliv spekulacím a teoriím,“ uvedl premiér.

Televize dnes uvedla, že díl od produkce pořadu obdržela pozdě, a proto ho nemohla odvysílat. Dramaturgyně pořadu ale pochybení odmítla.

Podle ministra Hermana měl Brady od prezidenta Miloše Zemana dostat státní vyznamenání, ze seznamu ho ale Hrad vyškrtl, protože se ministr proti vůli prezidenta setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Hrad souvislost odmítá.

Situaci kritizovali dnes například bývalý diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, který chování Primy označil za skandální porušení práva na svobodný projev, či ODS poslankyně Miroslava Němcová. Televize nařčení z cenzury odmítla a uvedla, že pořad odvysílá.

Newsletter