Sobotka si telefonoval se Zemanem, v blízké době se setkají

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) telefonicky mluvil s prezidentem Milošem Zemanem. V blízké době se oba politici také setkají. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle České televize Sobotka prezidenta v telefonátu informoval o změnách ve vládě. Premiér odpoledne vystoupí s prohlášením.

Podobu změn ve vládě už dnes ráno Sobotka oznámil politickému grémiu strany. Konkrétní kroky zatím veřejně neoznámil. Podle ministra vnitra a statutárního místopředsedy sociálních demokratů Milana Chovance by se je nejprve měl dozvědět Zeman. Chovanec dodal, že spekulace by dneškem měly skončit.

Prohlášení Sobotky, na kterém by rekonstrukce vlády mohla být oznámena, je naplánováno na 15:30 v Lidovém domě po zasedání předsednictva sociální demokracie.

Média v posledních dnech spekulují, že změny ve vládě by se mohly týkat ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera a ministryně práce Michaely Marksové. Sobotka by si dovedl představit i změny v ministerských křeslech, které patří hnutí ANO a KDU-ČSL. Jejich předsedové ale změny mezi svými ministry vyloučili.

Newsletter