Sobotkova návštěva na ŘSD vyvolala přestřelku na twitteru

Koaliční přestřelku na sociálních sítích vyvolala návštěva premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v Jihomoravském kraji, při které zamířil i na krajské Ředitelství silnic a dálnic v Brně. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se v rozhovoru pro Aktuálně.cz ohradil, že Sobotka před volbami agituje na úřadu, který spadá pod ministerstvo dopravy. Sobotka návštěvu nepovažuje za nic neobvyklého. Představitelé ČSSD si myslí, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš dělá totéž.

Ťok uvedl, že se mu Sobotkova tisková konference na Ředitelství silnic a dálnic nelíbí. „Myslím, že jde o předvolební akci, která by se neměla na státním úřadě konat,“ řekl ministr Aktuálně.cz. Jeho výrok kritizoval na twitteru předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Pan ministr Ťok je drzý jak lázeňská veverka,“ napsal na sociální síti.

Vyjádření si všiml i šéf resortu zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). „Dane, Babiš agitoval v ‚mých‘ nemocnicích, dokonce v bílém plášti. To chce klid,“ vzkázal Ťokovi. Ministr dopravy poté svoje prohlášení mírnil. „Sváťo, já jsem v klidu, jenom pan novinář trochu zdramatizoval moje klidné vyjádření,“ odpověděl Němečkovi a připojil mrkajícího smajlíka.

Ministr financí Babiš nemocnice navštěvuje od počátku kampaně před krajskými a senátními volbami, které se uskuteční v říjnu. Lékařská zařízení si prohlédl například ve Frýdlantu, Liberci, Sokolově či Ostravě, tento pátek se chystá do náchodské nemocnice.

Sobotkova hodinová návštěva na ředitelství skončila dopoledne tiskovou konferencí. „Moje návštěvy nejsou nic neobvyklého, při výjezdu do regionů se snažím věnovat pozornost tomu, jak pokračuje příprava a průběh staveb,“ řekl novinářům premiér. Problematice dopravní infrastruktury se snaží věnovat osobní pozornost, aby bylo vidět, že vláda považuje její rozvoj za prioritu, dodal.

Newsletter