Sobotku čekají v Číně další ekonomická jednání

Český premiér Bohuslav Sobotka třetím dnem pokračuje v pracovní cestě po Číně. Také dnešní program potvrzuje, že Sobotkova návštěva se nese především v obchodním duchu. Premiér se sejde se zástupci firmy Home Credit, která chce v Číně rozšířit svou činnost na distribuci kreditních karet. Odpoledne zavítá do jednoho z průmyslových center Číny, provincie Če-ťiang.

Čínská větev společnosti Home Credit, která patří do finanční skupiny PPF Petra Kellnera, se v Číně úspěšně rozvíjí. Na čínském trhu nabízí spotřebitelské úvěry a své služby by v budoucnu chtěla rozšířit o vydávání kreditních karet. Podmínkou je dojednání potřebných ověření pro čínský trh.

Po setkání se zástupci Home Credit se Sobotka přesune z provincie Che-pej do města Chang-čou, kde ho čeká setkání se stranickým tajemníkem provincie Sia Pao-lungem. Sobotka s ním chce mluvit o zapojení českých firem do největšího prodejního portálu v Čínně Alibaba.

Sobotka se během své pětidenní cesty po Číně setkal s čínským premiérem i jedním ze čtyř místopředsedů čínské vlády. Prozatím se návštěva týká zejména ekonomické a obchodní spolupráce. Premiér mimo jiné přihlížel podpisům několika hospodářských smluv, například o vývozu českého mléka do Číny nebo o investicích čínských provincií v Česku.

Newsletter