Sobotní železniční neštěstí v Indii má 133 obětí

Záchranáři ukončili prohledávání vraku vlaku, který v neděli vykolejil na severu Indie. Nehodu podle dnešní policejní bilance nepřežilo 133 osob a více než 200 lidí se zranilo. Neštěstí se stalo asi v polovině sedmadvacetihodinové trasy mezi městy Indaur a Patna.

Vlak vykolejil v neděli po třetí hodině ráno místního času a mimo koleje se dostalo 14 vagónů. Náraz byl tak silný, že jeden z vagonů se vysunul nad ten před ním.

Záchranáři v těžko dostupných vracích pracovali ještě v noci na dnešek a pátrali po lidech uvězněných uvnitř. Dnes ráno dokončili prohlídku posledního ze 14 vagonů a našli v něm těla dalších mrtvých.

Místní policie oznámila, že mezi 226 raněnými bylo 76 osob zraněno těžce. Zdravotníci na místě poskytovali první pomoc a sanitky raněné sváželi hlavně do nemocnice v nejbližším městě, kterým je Kánpur.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle zatím nepotvrzených informací by příčinou mohla být vadná kolej.

Nehoda byla největší železniční neštěstí v Indii od roku 2010, kdy při srážce vlaků zemřelo v Západním Bengálsku 146 osob. Železniční nehody nejsou ale v Indii výjimečné, vládní zpráva z roku 2012 uvádí, že na indických železnicích každý rok zemře 15.000 lidí. Vůbec nejhorší nehoda se stala v roce 1981, kdy se ve státě Bihár zřítilo do řeky Bágmatí sedm obsazených vagonů. O život tehdy přišlo na 800 osob.

Newsletter