Sociální demokraté a lidovci dnes zahájí podzimní část kampaně

Dvě vládní strany – sociální demokraté a lidovci – dnes zahájí kampaň před říjnovými krajskými a senátními volbami. ČSSD chystá celodenní akci za účasti všech ministrů v Plzni, KDU-ČSL plánuje skromnější představení kandidátů i kampaně ve stranickém Paláci Charitas.

Zatímco ČSSD kandiduje ve všech krajích samostatně, pod hlavičkou KDU-ČSL kandiduje nejmenší vládní strana jen v pěti krajích. V ostatních utvořila koalice, například s SNK ED, Stranou zelených, místními sdruženími či kandidáty bez politické příslušnosti.

Kampaň KDU-ČSL zahájí její předseda a vicepremiér Pavel Bělobrádek, který je na druhém místě kandidátky v Královéhradeckém kraji. Zúčastní se také lídři některých krajských kandidátek a zástupci, kteří za lidovce usilují o křeslo v horní komoře Parlamentu. Kampaň v Olomouckém kraji svou účastí podpoří i další zástupce lidovců ve vládě, a to ministr zemědělství Marian Jurečka, který je symbolicky na posledním místě krajské kandidátky.

Na souboj o křesla v krajských zastupitelstvech a v Senátu dají lidovci z centrální kasy 15 milionů korun, další prostředky mohou investovat samy kraje či jednotliví kandidáti.

ČSSD, pro kterou zřejmě bude hlavním konkurentem v říjnových volbách vládní hnutí ANO Andreje Babiše, zahájí kampaň v Plzni. Už od rána budou mít v západočeském krajském městě všichni ministři ČSSD nabitý program. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si prohlédne dva závody, farmu, dva domovy s pečovatelskou službou, bude besedovat se železničáři a projde se centrem města. Ministr vnitra Milan Chovanec vyrazí mimo jiné na prohlídku Brd, ministr průmyslu Jan Mládek, který kandiduje v Táboře do Senátu, půjde do plzeňské Škody Transportation a ministryně školství Kateřina Valachová do fotbalového klubu Viktoria Plzeň. Akce vyvrcholí podvečerním mítinkem v lokalitě U Zvonu, na kterém se členové vlády a vedení strany sejdou s kandidáty do krajských a senátních voleb. ČSSD chce v kampani utratit do 80 milionů korun.

Newsletter