Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Sociální sítě Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ mají 100 tisíc sledujících

Sociální sítě Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ mají 100 tisíc sledujících. Do světa sociálních sítí vstoupil ČEZ v roce 2009, nejstarším dodnes fungujícím facebookovým profilem je Práce v ČEZ.

Dnes mohou lidé se společností komunikovat prostřednictvím celkem 12 profilů na pěti platformách: Facebooku, Twitteru, Instagramu, LinkedIn a YouTube. Počet fanoušků roste již dva roky tempem přes 10 procent ročně.

Největší meziroční nárůst (přes 30 procent) zaznamenal profil ČEZ na LinkedIn. ČEZ spolupracuje úspěšně i s řadou influencerů, například video z Temelína youtubera Kovyho vidělo téměř 223 tisíc lidí.

Newsletter